Stomatologia zachowawcza

Próchnica to choroba bakteryjna prowadząca do demineralizacji i rozpadu tkanek twardych zęba. Do odbudowy utraconych tkanek zęba stosujemy tylko nowoczesne, nanohybrydowe materiały kompozytowe, zapewniające długotrwały i naturalny efekt leczenia. Podczas wizyty lekarz starannie dobiera kolor wypełnienia tak, aby nie odróżniał się on od naturalnej części zęba. Wyjątkowe zdolności manualne naszego zespołu sprawiają, iż wypełnienia wykonane w naszym centrum osiągają wysoki poziom estetyki, zachowując przy tym funkcjonalność zęba. Obok standardowych usług związanych z profilaktyką oraz leczeniem zębów zapewniamy zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, w tym profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów.

stomatolog-dentysta-ortodonyta-medycyna-estetyczna-gora-kalwaria
endodoncja

Endodoncja

Leczenie kanałowe pozwala na zachowanie zębów, których miazga została chorobowo zmieniona najczęściej z powodu głębokich ubytków próchnicowych. Prawidłowo wykonany zabieg pozwala na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej, który może w przyszłości stanowić filar dla korony protetycznej lub mostu. Nasi specjaliści zajmujący się endodoncją nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych sympozjach naukowych oraz kursach praktycznych.

Protetyka

Jest dziedziną stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz odtwarzaniem prawidłowej funkcji narządu żucia. Naszym pacjentom przywracamy piękny uśmiech w oparciu o rozpisany przez lekarza szczegółowy plan leczenia protetycznego. Głównym celem naszej kliniki jest zapewnienie Państwu indywidualnego podejścia, dlatego każdy etap leczenia konsultujemy z pacjentem, który aktywnie uczestniczy w procesie leczenia. Oferujemy najwyższej jakości licówki, korony porcelanowe oraz mosty. Współpracujemy z doświadczonymi pracowniami protetycznymi, przez co naszym pacjentom z czystym sumieniem możemy zapewnić doskonałą jakość oraz precyzję naszych prac.

protetyka
ortodoncjaortodoncja

Ortodoncja

Nasi specjaliści ortodonci zajmują się kompleksowo wadami zgryzu i poprawą stanu uzębienia. Podczas leczenia biorą pod uwagę kształt kości twarzy, naturalny sposób uśmiechania się i wiele innych czynników, które wpływają na to, że kreowanie nowych uśmiechów ma holistyczny wymiar. Leczymy dzieci, tak jak i dorosłych. Przy leczeniu dzieci wiemy jak ważny jest atrakcyjny wymiar noszenia aparatu, dlatego nasi technicy wykonują aparaty we wszystkich kolorach tęczy z dowolnymi kolorowymi elementami. Znaczna większość produktów ortodontycznych wykorzystywanych w naszej klinice wyprodukowana została w Stanach Zjednoczonych.

Implantologia

Implanty zębowe to rozwiązanie najnowocześniejsze technologicznie oraz zapewniające wyjątkowy komfort używania pacjentom, którzy utracili zęby wskutek wypadku, próchnicy lub innych chorób. W naszej klinice stosujemy najwyższej jakości implanty, które są obecnie uznawane w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Oferowane przez nas implanty cechują się również najwyższym odsetkiem przetrwania (98,8%), spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych.

.

implantologia
periodontologia

Periodontologia

Dział stomatologii zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia (potocznie zwanymi parodontozą), które są prawie tak częste jak próchnica, dlatego nie można ich ignorować. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Na pewno krwawiące dziąsła (samoistnie lub przy szczotkowaniu zębów), ruchomość zębów, zapalenia dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust lub odsłonięte szyjki zębowe. W naszej klinice świadczymy pełen zakres usług periodontologicznych, m.in. przeszczepy łącznotkankowe, kiretaże, plastykę oraz podcięcie wędzidełka.

Chirurgia

W naszej Klinice oferujemy również zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym: usuwanie zębów mlecznych, zębów jednokorzeniowych i wielokorzeniowych oraz zębów zatrzymanych czyli tzw. zębów mądrości.

chirurgia