Wypełnienie zmarszczek

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju. Decydującą rolę odgrywają czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie uv, palenie papierosów, skażenie środowiska, niewłaściwa pielęgnacja oraz czynniki wewnętrzne związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, nieprawidłowym odżywianiem i niedoborami witaminowymi. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Dochodzi do zwiotczenia skóry, pojawiają się delikatne linie, a następnie głębsze zmarszczki.
W medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek najczęściej wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia.

Wypełnianie zmarszczek
Kwas hialuronowy jest polimerem naturalnie występującym w różnych tkankach i płynach organicznych (stanowi ponad 50% macierzy pozakomórkowej skóry). Jest odpowiedzialny za spójność tkanek: pełni bardzo ważną rolą w organizacji przestrzennej składników macierzy pozakomórkowej. U wszystkich organizmów, cząsteczka kwasu hialuronowego, ma taką samą budowę, stąd jego zastosowanie nie wymaga testów skórnych.
Jego najważniejszą cechą jest zdolność wiązania nieograniczonych ilości wody ( 1 gram kwasu hialuronowego potrafi związać jej do 6 litrów). Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego i naturalnego nawilżenia skóry, charakterystycznego dla skóry młodzieńczej. Inną szczególną cechą kwasu hialuronowego jest wpływ na zachowanie optymalnego środowiska fizjologicznego dla proliferacji, migracji fibroblastów i syntezy kolagenu oraz innych składników macierzy. Ważną funkcją kwasu hialuronowego jest „wymiatanie” wolnych rodników, uzależnione od struktury chemicznej i ciężaru cząsteczkowego.
W medycynie estetycznej stosuje się stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Jest to preparat w żelu, ulegający naturalnej biodegradacji. Nie wywołuje alergii. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu cienką igłą podskórnie lub śródskórnie w celu wygładzenia powierzchownych lub głębokich zmarszczek.

Okres co jaki powtarza się zabieg zależy od różnych czynników dotyczących zarówno fizjologii pacjenta (typ skóry, indywidualny metabolizm, anatomia, wiek) jak również stylu życia.
Hydroksyapatyt wapnia
Jest to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat m. in. w chirurgii ortopedycznej, stomatologii, okulistyce. W naturze występuje w ludzkich kościach i zębach. Daje to bezpieczeństwo jego stosowania bez ryzyka alergii.
Radiesse jest wypełniaczem przeznaczonym do wstrzykiwania składającym się z mikrocząstaczek hydroksyapatytu wapniai i żelowego nośnika. Działanie preparatu jest dwufazowe. W pierwszym etapie uzyskuje się natychmiastową korekcję zmarszczek dzięki żelowemu nośnikowi. W drugim etapie następuje stymulacja komórek skóry do produkcji kolagenu na rusztowani z cząsteczek hadroksyapatytu wapnia. Nośnik żelowy zanika a jego miejsce zajmuje „młody” kolagen. Po około 12 miesiącach, gdy wypełniacz zostaje zresorbowany, skóra dalej pozostaje w dobrej kondycji dzięki wyprodukowanemu kolagenowi, który pozostaje w skórze jeszcze około 6 miesięcy.

botox
botox

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w zmienione chorobowo miejsce. Wstrzykiwana substancja dobierana jest do potrzeb pacjentki i wykonywanego zabiegu. Mogą to być kwas hialuronowy, nukleotydy, kompleksy witamin, aminokwasy, składniki mineralne, koenzymy, L-karnityna czy kofeina. Do zabiegu używane są mikroigły. Dostarczane skórze substancje pobudzają naturalne procesy regeneracyjne. Skóra bezpośrednio dostaje porcję niezbędnych składników do nawilżenia, rewitalizacji i odmłodnienia.

Zastosowanie:

odbudowa, nawilżenie, odżywienie skóry, poprawa napięcia (twarz, szyja, dekold, dłonie, ramiona, uda)
terapia cellulitu i rozstępów
leczenie łysienia- zatrzymanie procesu, u 20 % pacjentów odrastają nowe włosy
likwidacja zasinień i obrzęków w okolicy oczu

Rezultaty są widoczne już po jednym zabiegu, lecz żeby utrzymały się przez dłuższy czas należy wykonać ich serię . W zależności od problemu i użytego preparatu lekarz określi ilość zabiegów i odstępy czasu. Najczęściej 3 -4 powtórzenia w odstępach dwutygodniowych, a następnie 3-4 przypominające i podtrzymujące efekt w odstępach miesięcznych.

 

Nici PDO

Nici PDO służą do wykonywania zabiegów rewitalizacji, konturowania, wygładzania zmarszczek, oraz bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała. Wykonane są z polidioxanonu (PDO) – całkowicie biokompatybilnej i bioabsorbowalnej substancji stosowanej od ponad 20 lat w chirurgii.
Zabiegi z zastosowaniem nici PDO pobudzają mechanizmy samoregeneracji skóry, poprawiają jej jędrność i sprężystość. Wytworzone przez nie rusztowanie w ciągu kilku miesięcy staje się rusztowaniem zbudowanym z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry, natomiast nici ulegają wchłonięciu. Proces trwa przez cały okres utrzymywania się nici tj. 180-240 dni. Efekty utrzymuję się do 2 lat.
W krótkim czasie od wykonania zabiegu, można zaobserwować spłycenie zmarszczek i poprawę owalu oraz ogólnej kondycji skóry. Wraz z upływem czasu stan skóry się poprawia. Skóra nabiera gęstość i blasku.

Efekty liftingu z zastosowaniem haczykowych nici PDO są porównywane do uzyskiwanych za pomocą chirurgii plastycznej. Jednak w przypadku nici zabieg jest prawie bezbolesny, nie wymaga stosowania skalpela a okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki. Efekt widoczny jest od razu po wykonaniu zabiegu, a wraz z upływem czasu stabilizuje się i wzmacnia.

sce. Wstrzykiwana substancja dobierana jest do potrzeb pacjentki i wykonywanego zabiegu. Mogą to być kwas hialuronowy, nukleotydy, kompleksy witamin, aminokwasy, składniki mineralne, koenzymy, L-karnityna czy kofeina. Do zabiegu używane są mikroigły. Dostarczane skórze substancje pobudzają naturalne procesy regeneracyjne. Skóra bezpośrednio dostaje porcję niezbędnych składników do nawilżenia, rewitalizacji i odmłodnienia.

Zastosowanie:

odbudowa, nawilżenie, odżywienie skóry, poprawa napięcia (twarz, szyja, dekold, dłonie, ramiona, uda)
terapia cellulitu i rozstępów
leczenie łysienia- zatrzymanie procesu, u 20 % pacjentów odrastają nowe włosy
likwidacja zasinień i obrzęków w okolicy oczu

Rezultaty są widoczne już po jednym zabiegu, lecz żeby utrzymały się przez dłuższy czas należy wykonać ich serię . W zależności od problemu i użytego preparatu lekarz określi ilość zabiegów i odstępy czasu. Najczęściej 3 -4 powtórzenia w odstępach dwutygodniowych, a następnie 3-4 przypominające i podtrzymujące efekt w odstępach miesięcznych.

botox
stomatolog-dentysta-ortodonyta-medycyna-estetyczna-gora-kalwaria

Botox

Wygładzanie zmarszczek mimicznych z zastosowaniem toksyny botulinowej
Toksyna botulinowa jest białkiem blokującym przekazywanie impulsów nerwowych na poziomie połączenia nerwowo-mięśniowego. Początkowo stosowana w neurologii, ortopedii i okulistyce, ale gdy zauważono spłycenie zmarszczek przy oczach po zabiegu leczenia zeza, zaczęto stosować ją w medycynie estetycznej w korekcie zmarszczek mimicznych.
Obecnie zabiegi Botoxu są bardzo popularne i bezpieczne dzięki minimalnym dawkom stosowanym podczas zabiegu oraz bardzo wysokiej jakości i czystości biologicznej preparatów. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem toksyny botulinowej można skutecznie wpłnąć na spowolnienie powstawania zmarszczek mimicznych. Pozwala to na uzyskanie wypoczętego, często łagodniejszego i młodszego wyglądu.
Sam zabieg jest krótki, mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Lekarz po ocenie siły i masy mięśnia ustala dawkę i miejsca podania preparatu. Nie stosuje się znieczulenia, ewentualnie u osób bardzo wrażliwych miejsca wkłucia smaruje się kremem znieczulającym lub chłodzi. Roztwór podawany jest cienką igłą bezpośrednio do mięśnia, który chcemy osłabić. Powstaje niewielka grudka, która po kilku minutach znika. Efekt zabiegu jest widoczny po 3-14 dniach.

 

Osocze bogatopłytkowe


Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP polega na podaniu pacjentce preparatu uzyskanego z jej własnej krwi.
PRP zawiera substancje zwane czynnikami wzrostu (GF), które przyśpieszają wzrost komórek w organizmie. Czynniki wzrostu, po uwolnieniu z płytek krwi, stymulują proliferację fibroblastów oraz tworzenie nowych naczyń włosowatych. Następstwem ich działania jest produkcja nowego kolagenu co prowadzi do regeneracji i rewitalizacji komórek skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia
Osocze bogatopłytkowe w naturalny sposób pobudza skórę do odbudowy.

Zalety stosowania PRP
– brak ryzyka alergii lub infekcji
– naturalne procesy naprawcze
– skuteczny długotrwały efekt
– mało inwazyjny zabieg
– minimalny dyskomfort pacjenta
– krótki okres rekonwalescencji

Efekty zabiegu z użyciem PRP

– elastyczna i jędrna skóra,
– poprawa ukrwienia skóry,
– wygładzenie zmarszczek i fałdów,
– przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
– hamowania procesu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania.

botox