Implanty Góra Kalwaria

Implanty Góra Kalwaria

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podziel się tym z innymi.

Implanty Góra Kalwaria - czy warto?

W Górze Kalwarii dostępne jest wykonanie implantów dentystycznych, czyli uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą wszczepiania implantów z tytanu bądź cyrkonu. Dzięki temu, że są to materiały biozgodne, organizm uznaje je za swoją integralną część. Implanty Góra Kalwaria jest to współczesny sposób na zastąpienie usuniętego lub utraconego korzenia naturalnego bez względu na ich przyczynę. Sam zabieg u nas polega na wprowadzeniu implantu w taki sposób, żeby kość szczęki odbudowała się szczelnie wokół niego. Pozwala to na stabilne i mocne utrzymanie nowego zęba.
Implanty Góra Kalwaria

Implanty Góra Kalwaria - Jakie są korzyści?

Najważniejszą korzyścią Implantów dostępnych w Górze Kalwarii jest długa trwałość od 10 do ponad 30 lat, co pozwala pacjentowi na długi spokój w tym zakresie. Warto też pamiętać o komforcie jaki dają- wszczepy są niewidoczne a korony wyglądają bardzo wiarygodnie i świetnie będą wpasowywać się z twoim uzębieniem. Implanty te również nie zawierają ruchomych elementów, przez co kompletnie uniknione jest jakiekolwiek otarcie, które mogłoby wywoływać ból. Tytanowe implanty oferowane w Estemed są także odporne na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie w jamie ustnej będące skutkiem próchnicy.

Kiedy stosować implant?

Implanty są dostępne dla osób z ubytkami w nazębieniu niezależnie czy jest ono pojedyncze czy w wielu przypadkach. Z tego powodu nie jest problemem, czy brak uzębienia jest spowodowane nieleczoną paradontozą, wyniszczeniem zębów przez próchnicę, niewykształconymi zawiązkami zębowymi czy całkowitym brakiem uzębienia. Możliwa jest też odbudowa zęba w przypadku częściowych uszkodzeń tkanek zębowych, co oznacza procedurę o mniejszej inwazyjności.

Implanty Góra Kalwaria- Jakie są przeciwwskazania?

Niestety przy rozważaniu implantów w naszej placówce trzeba wziąć pod uwagę możliwe komplikacje, których obecność utrudnia bądź uniemożliwia dokonania implantologii. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża czy nieustabilizowana cukrzyca. Także jest to nie zalecane osobom z nowotworami, w tym podczas chemioterapii czy niepełnoletnim poniżej 17 roku życia. Ogólnie rzecz biorąc ważne jest, żeby organizm był zdrowy i był w stanie zagoić implant. Są również przeciwwskazania, które nie są bezwzględne, lecz potrzebują konsultacji ze specjalistą, chociażby choroby psychiczne, schorzenia szpiku kostnego, wady serca czy choroba Parkinsona.

 

Implanty Góra Kalwaria

Nie tylko choroby są utrudnieniem przy wykonaniu implantów, ponieważ występują także przeciwskazania ze względu na ich miejsce. Są to głównie cechy szczęki takie jak: czy jest ona w odpowiedniej wysokości oraz szerokości. Również trzeba pamiętać o schorzeniach, stanach zapalnych czy urazach w miejscu, gdzie miałby być wszczepiony dany implant. Żeby dowiedzieć się o innych chorobach przeciw wskazujących korzystanie z implantów można skontaktować się z jednym z lekarzy w naszej placówce Estemed w Górze Kalwarii.