wypelnianie zmarszczek - EsteMed

Przejdź do treści

Menu główne:

oferta
Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju. Decydującą rolę odgrywają czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie uv, palenie papierosów, skażenie środowiska, niewłaściwa pielęgnacja oraz czynniki wewnętrzne związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, nieprawidłowym odżywianiem i niedoborami witaminowymi. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Dochodzi do zwiotczenia skóry, pojawiają się delikatne linie, a następnie głębsze zmarszczki.
W medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek najczęściej wykorzystuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia.

Wypełnianie zmarszczek
Kwas hialuronowy jest polimerem naturalnie występującym w różnych tkankach i płynach organicznych (stanowi ponad 50% macierzy pozakomórkowej skóry). Jest odpowiedzialny za spójność tkanek: pełni bardzo ważną rolą w organizacji przestrzennej składników macierzy pozakomórkowej. U wszystkich organizmów, cząsteczka kwasu hialuronowego, ma taką samą budowę, stąd jego zastosowanie nie wymaga testów skórnych.
Jego najważniejszą cechą jest zdolność wiązania nieograniczonych ilości wody ( 1 gram kwasu hialuronowego potrafi związać jej do 6 litrów). Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego i naturalnego nawilżenia skóry, charakterystycznego dla skóry młodzieńczej. Inną szczególną cechą kwasu hialuronowego jest wpływ na zachowanie optymalnego środowiska fizjologicznego dla proliferacji, migracji fibroblastów i syntezy kolagenu oraz innych składników macierzy. Ważną funkcją kwasu hialuronowego jest „wymiatanie” wolnych rodników, uzależnione od struktury chemicznej i ciężaru cząsteczkowego.
W medycynie estetycznej stosuje się stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego. Jest to preparat w żelu, ulegający naturalnej biodegradacji. Nie wywołuje alergii. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu cienką igłą podskórnie lub śródskórnie w celu wygładzenia powierzchownych lub głębokich zmarszczek.

Okres co jaki powtarza się zabieg zależy od różnych czynników dotyczących zarówno fizjologii pacjenta (typ skóry, indywidualny metabolizm, anatomia, wiek) jak również stylu życia.
Hydroksyapatyt wapnia
Jest to materiał biologiczny stosowany od ponad 20 lat m. in. w chirurgii ortopedycznej, stomatologii, okulistyce. W naturze występuje w ludzkich kościach i zębach. Daje to bezpieczeństwo jego stosowania bez ryzyka alergii.
Radiesse jest wypełniaczem przeznaczonym do wstrzykiwania składającym się z mikrocząstaczek hydroksyapatytu wapniai i żelowego nośnika. Działanie preparatu jest dwufazowe. W pierwszym etapie uzyskuje się natychmiastową korekcję zmarszczek dzięki żelowemu nośnikowi. W drugim etapie następuje stymulacja komórek skóry do produkcji kolagenu na rusztowani z cząsteczek hadroksyapatytu wapnia. Nośnik żelowy zanika a jego miejsce zajmuje „młody” kolagen. Po około 12 miesiącach, gdy wypełniacz zostaje zresorbowany, skóra dalej pozostaje w dobrej kondycji dzięki wyprodukowanemu kolagenowi, który pozostaje w skórze jeszcze około 6 miesięcy.

MEZOTERAPIA
IGŁOWA
WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK
BOTOX
LECZENIE
NADPOTLIWOŚCI
NICI PDO
OSOCZE
BOGATOPYŁKOWE
ul. Pijarska 97C, 05-530 Góra Kalwaria
+48 512 72 42 02
rejestracja@centrumestemed.pl
/centrumestemed
#centrumestemed
designed by punktreklam.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego